Aga lepsza od Kerber, teraz Williams!
Data 04/10/2013 18:38 Autor admin Kliknięć 5577
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska pokona?a And?elik? Kerber w dwóch setach (7:6, 6:4) w ?wier?finale turnieju WTA w Pekinie. Polka w pó?finale zmierzy si? z Seren? Williams.

Pierwszy set to prawdziwa karuzela emocji zaserwowana kibicom przez obie tenisistki, niewiarygodne zwroty akcji i pi?kne akcje. Na otwarcie spotkania obie tenisistki do?? pewnie utrzyma?y w?asne podania i wydawa?o si?, ?e tak w?a?nie b?dzie przebiega? pierwszy set. Jednak wtedy inicjatyw? w wymianach przej??a Radwa?ska, skutecznie wytr?caj?c z rytmu uderze? rywalk? ostrymi k?tami i zmianami rotacji.

Radwa?ska dwa razy prze?ama?a serwis Kerber, w czwartym i szóstym gemie, Polka odskoczy?a na 5:1 i 40-15. Nie wykorzysta?a jednak trzech setboli przy swoim podaniu. Przy stanie 5:1 dla Agnieszki co? si? w jej grze wyra?nie zaci??o, a si?y na korcie si? odwróci?y i kontakt z ni? z?apa?a Niemka. Nieoczekiwany "break" wyra?nie uskrzydli? przeciwniczk?, która si?? fizyczn? zacz??a rozstrzyga? na swoj? korzy?? wi?kszo?? pi?ek i zdo?a?a doprowadzi? do stanu 5:5. Po drodze obroni?a jeszcze trzy kolejne pi?ki setowe (przy 5:4).

O losach pierwszego seta decydowa? musia? wi?c tie-break. W nim do?? szybko na prowadzenie wysz?a Niemka i wygrywa?a 6-2, ale wtedy na korcie znów zacz??a dominowa? Radwa?ska. Krakowianka przesta?a pope?nia? b??dy i jej agresywna gra przynios?a efekt w postaci wyrównania. Pó?niej prowadz?c 7-6 Niemka cztery kolejne serwisy skierowa?a w siatk?, odnotowuj?c dwa podwójne b??dy, a zaraz po tym wyrzuci?a forhend na aut i przegra?a 7-9 po 65 minutach walki.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpocz??a si? od swoistej demonstracji si?y i wygranych pewnie w?asnych gemów. Pierwszego gema w drugiej partii wygra?a Kerber, ale trzy kolejne pad?y ?upem Agnieszki Radwa?skiej, która wyra?nie wykorzystywa?a zdenerwowanie swojej kole?anki. Pó?niej tenisistki zdobywa?y po dwa gemy, prze?amuj?c si? nawzajem i by?o 5:3. Kerber zdo?a?a jeszcze wygra? swój gem serwisowy. Przy stanie 5:4 Radwa?ska obroni?a dwa "break pointy", zanim wykorzysta?a pierwszego meczbola, po godzinie i 43 minutach zaci?tej walki.

W sobot? na drodze 24-letniej krakowianki stanie liderka rankingu WTA Tour - Amerykanka Serena Williams, która w 1/4 fina?u pokona?a Caroline Wozniacki. B?dzie to siódmy pojedynek Radwa?skiej z m?odsz? z sióstr Williams, która w poprzednich sze?ciu straci?a tylko jednego seta - w ubieg?orocznym finale wielkoszlemowego turnieju na trawie w Wimbledonie.
Trzy ostatnie mecze rozgrywa?y na twardej nawierzchni, przy czym w tym sezonie trafi?y na siebie ju? w dwóch pó?fina?ach - w marcu w Miami i w sierpniu w Toronto.