Agnieszka odpada z WTA w Stanford
Data 30/07/2009 09:29 Autor admin Kliknięć 1648
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska przegra?a w drugiej rundzie turnieju w ameryka?skim Stanford ze S?owaczk? Daniel? Hantuchov? 6:4, 6:7 (6-8), 1:6, cho? od wygrania meczu dzieli?y j? tylko dwa gemy.

Tenisistki sp?dzi?y na korcie blisko trzy godziny. Radwa?ska spotka?a si? z Hantuchov? po raz czwarty. W chwili obecnej bilans spotka? jest remisowy 2-2.

Inauguracyjna partia rozpocz??a si? znakomicie dla Agnieszki Radwa?skiej. 20-letnia Polka jako pierwsza prze?ama?a rywalk? i obj??a prowadzenie 3:0. Jednak chwil? pó?niej 26-latka z Popradu odebra?a serwis Isi i doprowadzi?a do stanu 3:2.
Na szcz??cie pierwsza rakieta naszego kraju nie odda?a 26-letniej S?owaczce inicjatywy i zapisa?a na swoim koncie dwa kolejne gemy.
Gdy Radwa?ska wysz?o na 5:2 wydawa?o si?, ?e wygranie seta jest tylko formalno?ci?. Wówczas Hantuchova przyst?pi?a do kontrataku, ale wystarczy? on na zdobycie zaledwie dwóch gemów. Radwa?ska przypiecz?towa?a zwyci?stwo w partii przy w?asnym podaniu, triumfuj?c po 53 minutach 6:4.

Na pocz?tku drugiego seta gra toczy?a si? zgodnie z zasad? w?asnego podania. Do pierwszego prze?amania dosz?o w pi?tym gemie i pad?o ono ?upem Polki. Chwil? pó?niej Radwa?ska wygra?a w?asne podanie i prowadzi?a 4:2.
Hantuchova ponownie przyst?pi?a do pogoni, która tym razem okaza?a si? skuteczna. W rozgrywce tie breakowej na czele wci?? znajdowa?a si? S?owaczka. 20-letnia krakowianka wci?? musia?a goni? (najpierw 0d 0:3 do 3:3, nast?pnie od 3:6 do 6:6). Jednak dwie ostatnie wygra?a Hantuchova i to ona wygra?a drugiego seta.
Agnieszka Radwa?ska zdoby?a w tej cz??ci gry o 5 punktów wi?cej od rywalki, ale to S?owaczka imponowa?a skuteczno?ci? w kluczowych momentach partii.

Decyduj?cy set potoczy? si? szybciej ni? mo?na by?o oczekiwa?. Swoje warunki od pocz?tku narzuca?a Hantuchova, która obj??a prowadzenie 4:0.
Zniech?cona i zm?czona Radwa?ska nie by?a w stanie nawi?za? walki ze znakomicie uderzaj?c? S?owaczk?. Przy w?asnym podaniu rozstawiona z numerem siedem Polka wywalczy?a honorowego gema, po czym przegra?a dwa kolejne i ca?e spotkanie 6:4, 6:7(6), 1:6.

Pora?ka Agnieszki Radwa?skiej w drugiej rundzie turnieju Bank of the West w Stanford jest sporym zawodem. 20-letnia Polka rozbudzi?a nadzieje kibiców efektownym zwyci?stwem nad Soran? Cirste? w pierwszej rundzie.
Za wyst?p w Stanford 13. rakieta ?wiata zainkasuje 60 punktów rankingowych oraz 8590 dolarów.
W przysz?ym tygodniu Radwa?sk? czeka start w silnie obsadzonej imprezie w Los Angeles.