Agnieszka w finale China Open! | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org
Icon Strona główna > Newsy > Add-ons > Agnieszka w finale China Open!

Agnieszka Radwa?ska
Rozstawiona z numerem 11. Agnieszka Radwa?ska pokona?a 6:4, 6:3 Francuzk? Marion Bartoli (turniejowa "14") w pó?fina?owym meczu turnieju WTA na kortach w Pekinie.
Spotkanie trwa?o zaledwie godzin? i 17 minut.

W finale Polka zmierzy si? z Rosjank? Swiet?an? Kuzniecow?.

Mecz by? doskona?ym widowiskiem, w którym wszystko zmienia?o si? z minuty na minut?. Polka d?ugimi fragmentami gra?a kapitalnie - broni?a w nieprawdopodobnych sytuacjach i odpowiada?a precyzyjnymi uderzeniami w sam? lini?.
Krakowianka pope?nia?a oczywi?cie tak?e b??dy, ale tych by?o znacznie mniej od wspania?ych zagra?.

Zacz??o si? jednak fatalnie dla Radwa?skiej, która przegra?a do zera swojego gema serwisowego, a chwil? pó?niej Francuzka podwy?szy?a na 2:0. Polka nie umia?a sobie poradzi? z bardzo mocnym forehandem Bartoli.
Problemów ci?g dalszy nast?pi? w kolejnym serwisowym gemie Radwa?skiej. Po dwóch pi?kach przegrywa?a 0-30 i wydawa?o si?, ?e mo?emy mie? do czynienia z jednostronnym pojedynkiem. W tym momencie polska tenisistka rozpocz??a odrabia? straty. Wygra?a tego i dwa nast?pne gemy. Nieoczekiwanie da?a si? jednak prze?ama? Francuzce i po chwili przegrywa?a 3:4. Kapitalna gra w dalszej cz??ci seta pozwoli?a Polce wyrówna? i ostatecznie wygra? 6:4.

Drugi set zacz?? si? identycznie jak pierwszy. Bartoli ju? w pierwszym gemie prze?ama?a Radwa?sk?, a przy w?asnym podaniu podwy?szy?a na 2:0. Podobnie jak w poprzedniej partii, Polka wygra?a swoje podanie i zmniejszy?a straty na 2:1.
Tym razem nie uda?o si? jednak prze?ama? Francuzki w czwartym gemie. Radwa?ska zacz??a pope?nia? w tym fragmencie coraz wi?cej b??dów posy?aj?c proste, wydawa?oby si?, pi?ki w siatk? lub za boisko. Niemoc polskiej tenisistki nie trwa?a d?ugo. Krakowianka najpierw utrzyma?a swoje podanie, a nast?pnie odrobi?a wreszcie strat? prze?amania. W siódmym gemie drugiego seta Polka obj??a prowadzenie, chocia? ogromne wra?enie robi?y piekielnie mocne returny Bartoli.
Prowadzenie wyra?nie doda?o skrzyde? Radwa?skiej, która przy serwisie rywalki nie da?a jej ?adnych szans. Odpowiedzi? na mocny forehand coraz bardziej nerwowo graj?cej Francuzki by?y niesamowicie precyzyjne odbicia, z którymi ta nie potrafi?a sobie poradzi?. Polka prowadzi?a wi?c 5:3 i mia?a do dyspozycji w?asny serwis. Radwa?ska wykorzysta?a go perfekcyjnie i pewnie wygra?a swój pó?fina?.

Dla Agnieszki Radwa?skiej jest to pi?ty awans w karierze do fina?u turnieju WTA. Co ciekawe, za ka?dym razem Polka wygrywa?a te turnieje. Ostatni raz mia?o to miejsce w brytyjskim Eastbourne w czerwcu 2008 roku, kiedy pokona?a Rosjank? Nadi? Pietrow?.
W poprzednich czterech fina?ach Polka a? trzykrotnie gra?a z Rosjankami, a w Pekinie spotka si? z czwart?.