Azarenka za mocna dla Isi
Data 16/02/2013 18:38 Autor admin Kliknięć 1885
RSS
Wiktoria Azarenka
Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwa?ska przegra?a 3:6, 3:6 z aktualn? liderk? rankingu tenisistek Bia?orusink? Wiktori? Azarenk? w pó?finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dausze (z pul? nagród 2,37 mln dol.).

23-letnia krakowianka po raz drugi z rz?du, a trzeci w karierze dotar?a w Katarze do tej fazy (po raz pierwszy w 2008 roku). Stawk? meczu by? czek na 213 tysi?cy dolarów oraz 620 punktów w rankingu.

W pierwszych dwóch gemach w?asne podanie nie by?o atutem. Najpierw Azarenka prze?ama?a Radwa?sk?, potem to samo zrobi?a Polka. Mocne uderzenia Bia?orusinki nie zawsze robi?y wra?enie na krakowiance, która gra?a m?drze i precyzyjnie. Azarenka mia?a na pocz?tku wi?cej niewymuszonych b??dów. Nasza zawodniczka wygra?a trzeciego gema przy swoim serwisie.

Czwartego gema do zera wygra?a Azarenka. W pi?tym Polka mia?a du?y problem z pierwszym serwisem. Pope?ni?a podwójny b??d serwisowy, a s?abe drugie podania spotyka?y si? z mocnymi returnami Bia?orusinki, która znów prze?ama?a "Isi?" i obj??a prowadzenie 3:2.

Szósty gem te? pad? ?upem Azarenki. W siódmym, przy w?asnym podaniu Agnieszka odzyska?a równowag?, poprawi?a serwis i nie pozwoli?a odskoczy? rywalce na trzy gemy. Bia?orusinka wygra?a jednak kolejny gem, a na koniec znów prze?ama?a Polk? i wygra?a seta do trzech.

Azarenka wygra?a trzy pierwsze gemy w drugim secie i sytuacja Radwa?skiej by?a ju? beznadziejna, zw?aszcza ?e Bia?orusinka w tym momencie dyktowa?a warunki gry, a Polka tylko od czasu do czasu pokazywa?a najwy?sz? klas?.

W przerwie trener Tomasz Wiktorowski radzi? Agnieszce, by zaatakowa?a odwa?niej i spróbowa?a przej?? inicjatyw?. Na chwil? poskutkowa?o. Radwa?ska wygra?a w?asne podanie i zrobi?o si? 1:3.

Pi?ty gem w tym secie zapisa?a na swym koncie Azarenka. Radwa?ska jeszcze odpowiedzia?a przy w?asnym serwisie, walczy?a te? w kolejnym gemie, ale rozgrywaj?ca znakomite spotkanie Wiktoria odskoczy?a na 5:2. Radwa?ska pokaza?a jeszcze kawa?ek dobrego tenisa, ale ostatecznie przegra?a ponownie 3:6.