Cibulkova bez szans, Agnieszka wygrywa WTA w Sydney! | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org
Icon Strona główna > Newsy > Add-ons > Cibulkova bez szans, Agnieszka wygrywa WTA w Sydney!

Icon Newsy
Cibulkova bez szans, Agnieszka wygrywa WTA w Sydney!
Data 11/01/2013 11:19 Autor admin Kliknięć 1582
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska odnios?a w pi?tek 12. zwyci?stwo w imprezie rangi WTA Tour. Najwy?ej rozstawiona tenisistka wygra?a turniej z tego cyklu na twardych kortach w Sydney (z pul? nagród 690 tys. dol.), pokonuj?c w finale S?owaczk? Dominik? Cibulkov? 6:0, 6:0.

Tak ?atwego meczu chyba nikt si? nie spodziewa? zw?aszcza, ?e w pierwszym gemie Radwa?ska wpad?a w tarapaty. Polka rozpocz??a od podwójnego b??du serwisowego, a po chwili dwa break pointy mia?a Cibulkova. Krakowianka wysz?a z opresji dzi?ki znakomitemu serwisowi.
W drugim gemie równie? ogl?dali?my zaci?t? walk?. Radwa?ska wykorzysta?a trzeci? okazj? na prze?amanie serwisu rywalki i obj??a prowadzenie 2:0. Pó?niej przewaga naszej najlepszej tenisistki by?a coraz wyra?niejsza.

Cibulkova uderza?a mocno, ale mnóstwo pi?ek l?dowa?o poza kortem. Jedynie momentami S?owaczka nawi?zywa?a wyrównan? walk?. Pierwszy set wygrany g?adko przez Radwa?sk? 6:0 po 34 minutach gry.

W drugim Polka szybko ostudzi?a zapa? Cibulkovej. Ju? w drugim gemie prze?ama?a serwis S?owaczki. Rywalce nie pomog?a nawet rozmowa z trenerem. Z ka?d? chwil? Cibulkova traci?a wiar? w odwrócenie losów rywalizacji. Radwa?ska nie wysilaj?c si? zbytnio wygrywa?a kolejne gemy. Pomaga?a jej w tym rywalka, która psu?a wiele prostych zagra?, a mecz zako?czy?a podwójnym b??dem serwisowym.

To by? dla mnie wspania?y tydzie?, ale przepraszam wszystkich za ten fina? - powiedzia?a Cibulkova po spotkaniu.

By? to czwarty pojedynek tych tenisistek, a trzy poprzednie wygra?a Polka oddaj?c rywalce tylko jedn? parti?.

23-letnia krakowianka zdoby?a 470 punktów do rankingu WTA Tour, w którym jest obecnie czwarta, a tak?e zdoby?a premi? w wysoko?ci 117 tysi?cy dolarów. Od pocz?tku sezonu jest wci?? niepokonana - przed?u?y?a seri? zwyci?skich pojedynków w tym roku do dziewi?ciu. Dotychczas w ?adnym nie straci?a seta.

Przed tygodniem Radwa?ska triumfowa?a te? w mniejszym turnieju w nowozelandzkim Auckland (z pul? nagród 235 tys. dol.).