Isia w trzeciej rundzie
Data 18/01/2012 11:51 Autor admin Kliknięć 1843
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska bez problemów awansowa?a do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open (pula nagród 26 mln dol.austral.) w Melbourne Park. Rozstawiona z numerem ósmym Polka wygra?a w drugiej rundzie z Argentynk? Paul? Ormaeche? 6:3, 6:1.

Teraz "Isia" zmierzy si? z Galin? Woskobojew? z Kazachstanu, która wyeliminowa?a wy?ej notowan? Cwetan? Pironkow?.

22-letnia Radwa?ska w swoim pierwszym meczu w Australian Open pokona?a po ci??kim boju Amerykank? Bethanie Mattek-Sands 6:7 (10-12), 6:4, 6:2.
Ormaechea natomiast, która do turnieju g?ównego przebi?a si? z eliminacji, wyeliminowa?a w 1. rundzie Rumunk? Simon? Halep 6:1, 3:6, 7:5.

Polka rozpocz??a od prowadzenia 1:0. W drugim gemie nasza tenisistka prze?ama?a serwis rywalki. Pomog?a w tym sama Argentynka, która w decyduj?cej akcji pope?ni?a podwójny b??d serwisowy.
Zaci?ta walka mia?a miejsce w czwartym gemie. Po kilku równowagach, w ko?cu Radwa?ska z?ama?a opór Argentynki i obj??a prowadzenie 4:0.

Pi?ty gem od pocz?tku nie uk?ada? si? po my?li naszej najlepszej tenisistki. Radwa?ska pope?nia?a sporo b??dów, co wykorzysta?a przeciwniczka. Ormachea odrobi?a cz??? strat za trzecim break pointem. W kolejnym Argentynka wykorzysta?a atut w?asnego podania. Na szcz??cie Polka nie da?a si? jej rozp?dzi?. Opanowa?a sytuacj? na korcie i pewnie zmierza?a do wygrania partii. Radwa?ska zako?czy?a seta, wykorzystuj?c pierwszego setbola.

Na pocz?tku drugiego seta Polka prze?ama?a serwis rywalki. W drugim "Isia" ?wietnie serwowa?a, co zaowocowa?a wygraniem gema do zera. Taka sama sytuacja mia?a miejsce w pi?tym gemie z t? tylko ró?nic?, ?e serwowa?a wówczas Paula Ormaechea. Argentynka nie mia?a argumentów, ?eby przeciwstawi? si? Radwa?skiej, która wygra?a pewnie drugiego seta 6:1 i ca?y mecz.

Kolejn? rywalk? naszej tenisistki b?dzie Galina Woskobojewa z Kazachstanu, która kilka godzin wcze?niej pokona?a Bu?gark? Cwetan? Pironkow? 6:4, 6:4.