Na Li lepsza od Polki
Data 05/10/2012 14:57 Autor admin Kliknięć 1759
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska w dwóch setach przegra?a z Chink? Na Li w ?wier?finale turnieju rangi WTA Tour Premier I na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 4,828 mln dol.). Polka uleg?a 4:6, 2:6.
Reprezentantka gospodarzy w pó?finale zmierzy si? z Rosjank? Mari? Szarapow?.

Ju? w pierwszym gemie Na Li mia?a szans? na prze?amanie serwisu Radwa?skiej, ale Polce uda?o si? wyj?? z opresji. Pó?niej tenisistki konsekwentnie zdobywa?y gemy przy w?asnym podaniu. Taka sytuacja mia?a miejsce do siódmego gema, który okaza? si? prze?omowy dla losów pierwszego seta.
Na Li zdoby?a decyduj?cy punkt w tym gemie po precyzyjnym uderzeniu wzd?u? linii z forehandu i wysz?a na prowadzenie 4:3.

W nast?pnym krakowianka mia?a okazj? na b?yskawiczne odrobienie strat. Radwa?ska prowadzi? ju? 40:0, ale nie potrafi?a postawi? kropki nad "i". Polka przegra?a pi?? punktów z rz?du i w efekcie gema. Niepowodzenie nie za?ama?o krakowianki, która wygra? dziewi?tego gema przy w?asnym serwisie, doprowadzaj?c do stanu 4:5. Na Li jednak nie wypu?ci?a szansy z r?k na wygranie pierwszej partii.

Drugi set zacz?? si? podobnie jak pierwszy. Znów na samym pocz?tku Radwa?ska musia?a si? broni? przed prze?amaniem i znów si? uda?o. Nast?pnego gema Chinka wygra?a bez straty punktu. Tym samym odpowiedzia?a Radwa?ska obejmuj?c prowadzenie 2:1. Wydawa?o si?, ?e Polka ?apie w?a?ciwy rytm, ale rywalka nie zwalnia?a tempa. Na Li posy?a?a na stron? Polki mocne pi?ki, a zw?aszcza uderzenia z backhandu przynosi?y jej sporo punktów. Przewag? na korcie reprezentantka gospodarzy potwierdzi?a w pi?tym gemie, kiedy prze?ama?a serwis Radwa?skiej. Nasza zawodniczka stara?a si? odwróci? losy meczu, ale nie by?a w stanie przeciwstawi? si? Na Li. Chinka do ko?ca drugiego seta nie odda?a ju? Radwa?skiej ani jednego gema.

By?o to ósme spotkanie Radwa?skiej i Na Li. Z poprzednich siedmiu spotka? Polka przegra?a cztery. Ostatnio dwukrotnie zmierzy?y si? w sierpniu i dwa razy wyra?nie lepsza by?a Chinka.

Polka w Pekinie broni?a 1000 punktów za ubieg?oroczny triumf w tym samym turnieju. Po pora?ce w ?wier?finale, w poniedzia?ek Radwa?ska straci trzeci? lokat? w rankingu na rzecz Amerykanki Sereny Williams. Dochodz?c do ?wier?fina?u zachowa?a tylko 250 pkt.