Przegrana z Na Li i koniec AO | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org

Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska przegra?a z Na Li 5:7, 3:6 w ?wier?finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open, który odbywa si? w Melbourne. W pó?finale rywalk? chi?skiej tenisistki b?dzie Maria Szarapowa.

23-letnia krakowianka ponios?a pierwsz? pora?k? w tym roku, po 13 kolejnych wygranych meczach i to bez straty seta. Przed przyjazdem do Melbourne triumfowa?a w dwóch turniejach z cyklu WTA - w Auckland i Sydney.

Na Li okaza?a si? bardzo wymagaj?c? rywalk?. Co prawda pope?ni?a du?o niewymuszonych b??dów, ale ca?y czas gra?a bardzo agresywnie i stara?a si? przejmowa? kontrol? nad wymianami. Tak by?o w pierwszym secie, kiedy przegrywa?a 4:5 i zdoby?a trzy kolejne gemy, a potem w drugim, gdy przy prowadzeniu 2:0 Polki, wygra?a pi?? gemów z rz?du.

Radwa?ska za cz?sto gra?a przez ?rodek i liczy?a na b??dy rywalki. Kilkakrotnie by?o te? wida? rozdra?nienie u naszej tenisistki, co na pewno jej nie pomaga?o.

Po wygraniu przez podaj?ce dwóch pierwszych gemów, mieli?my seri? prze?ama?. W sumie uzbiera?o si? ich cztery, a przerwa?a je wygrywaj?c w?asny serwis Na Li. Potem krakowianka utrzyma?a w?asne podanie, a nast?pnie do zera prze?ama?a rywalk?.

Wydawa?o si?, ?e wszystko jest pod kontrol?, ale Chinka wzi??a si? w gar??. Natychmiast odrobi?a strat?, równie? nie trac?c punktu. Nast?pnie troch? z k?opotami, ale utrzyma?a serwis, by jeszcze raz prze?ama? Agnieszk? i wygra? pierwszego seta.

Pocz?tek drugiej partii wskazywa?, ?e Radwa?ska wyci?gn??a wnioski. Zacz??a gra? agresywniej i to ona stara?a si? przej?? inicjatyw?. Obj??a prowadzenie 2:0 i... co? si? zaci??o. Chinka wygra?a pi?? gemów z rz?du, w tym dwukrotnie prze?amuj?c krakowiank?. Polka obroni?a si? jeszcze w ósmym gemie, a cho? dziewi?ty zacz?? si? dla niej pomy?lnie (prowadzi?a 30:0), a potem mia?a dwa break pointy, to przegra?a cztery pi?ki z rz?du i tym samym musia?a po?egna? si? z marzeniami o pierwszym pó?finale w Australian Open.

Radwa?ska dochodzi?a w tej imprezie cztery razy do fazy ?wier?fina?owej. Na Li natomiast ju? raz gra?a nawet w finale, w 2011 roku ulegaj?c Belgijce Kim Clijsters.