Icon Strona główna > Newsy > Add-ons > Szarapowa ciut lepsza od Agnieszki w Tokio

Szarapowa ciut lepsza od Agnieszki w Tokio
Data 02/10/2009 12:52 Autor admin Kliknięć 1943
RSS
Maria Szarapowa
Agnieszka Radwa?ska przegra?a z Rosjank? Mari? Szarapow? 3:6, 6:2, 4:6 w pó?finale turnieju WTA Tour tenisistek na twardych kortach w Tokio (pula nagród 2 mln dolarów).
Mecz trwa? prawie 130 minut.

Obie tenisistki spotka?y si? po raz pi?ty. Radwa?ska wygra?a dot?d tylko raz - wyeliminowa?a Rosjank? w trzeciej rundzie US Open w 2007 roku.
W ?adnym z przegranych meczów nie by?a tak blisko zwyci?stwa, jak dzisiaj.

Szarapowa, która po d?ugiej przerwie spowodowanej kontuzj? wróci?a na korty wiosn? tego roku i mozolnie pnie si? w gór? ?wiatowego rankingu (obecnie jest 25.), dominowa?a tylko w pierwszym secie. Prowadzi?a 4:1 i cho? kolejne dwa gemy wygra?a krakowianka, to set zako?czy? si? wynikiem 6:4 dla Rosjanki.

Od pocz?tku drugiej partii obie tenisistki mia?y k?opot z utrzymaniem w?asnego podania. Radwa?ska prze?ama?a rywalk? ju? w otwieraj?cym gemie, a pó?niej uczyni?a to jeszcze trzykrotnie. Dwa razy przy jej serwisie lepsza by?a Szarapowa, ale to Polka cieszy?a si? z wygranej 6:2.

Pocz?tek decyduj?cego seta to prowadzenie Radwa?skiej 2:0. Rosjanka psu?a coraz wi?cej pi?ek i wydawa?o si?, ?e drugie w karierze zwyci?stwo Polki jest realne. Nie potrafi?a on jednak wykorzysta? b??dów rywalki i szybko zrobi?o si? 2:4.
Do gry wróci?a jeszcze prze?amuj?c Szarapow? na 4:5, ale po chwili po raz trzeci w tej partii przegra?a swoje podanie i ca?y mecz, broni?c wcze?niej ??cznie pi?? meczboli.

W finale rywalk? Rosjanki b?dzie Serbka Jelena Jankovic.
Radwa?ska dzi?ki wyst?pom w Tokio powi?kszy?a swój dorobek 350 pkt do rankingu ?wiatowego oraz 87 500 dolarów.