Triumf Agi w Seulu!
Data 22/09/2013 16:18 Autor admin Kliknięć 5244
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska wygra?a z Rosjank? Anastazj? Pawliuczenkow? 6:7 (6), 6:3, 6:4 w finale turnieju rangi WTA Tour na twardych kortach w Seulu (z pul? nagród 500 tysi?cy dolarów).

Starsza z sióstr Radwa?skich wyst?pi?a w finale turnieju WTA po raz 18. w karierze (czwarty w tym roku) i odnios?a 13. zwyci?stwo.

Spotkanie by?o niezwykle zaci?te i trwa?o dwie godziny i 46 minut.

W pierwszym secie niedzielnego fina?u obie rywalki po dwa razy przegrywa?y swoje gemy serwisowe. Dosz?o wi?c do zaci?tego tie-breaka, w którym - po godzinie i 12 minutach gry - nieznacznie lepsza okaza?a si? Pawliuczenkowa. Reklama

Ju? na otwarcie drugiej partii Radwa?ska dwukrotnie prze?ama?a serwis rywalki i obj??a dzi?ki temu prowadzenie 3:0. Rosjanka zdo?a?a co prawda po?owicznie odrobi? strat? i wysz?a na 2:3, ale przy stanie 3:5 znów straci?a podanie, przy drugim setbolu, po godzinie i 59 minutach wyrównanej walki.

W trzecim rywalka znów podyktowa?a twarde warunki. Do stanu 5:4 dla krakowianki obie zawodniczki utrzymywa?y swoje gemy, cho? w tym czasie Polka musia?a broni? cztery "break pointy". Sama za? nie mia?a ani jednej takiej okazji. Jednak w 10. gemie zwi?kszy?a presj? i wykorzysta?a drugiego meczbola przy podaniu Pawliuczenkowej.

Obie tenisistki mia?y po pi?? asów, ale 22-letnia Rosjanka odnotowa?a a? dziesi?? podwójnych b??dów serwisowych, w tym zdarza?y jej si? po dwa w decyduj?cych gemach. Radwa?skiej przydarzy? si? tylko jeden w meczu, w którym wykorzysta?a sze?? z 22 "break pointów", a obroni?a dziewi?? z 12. Jej przewaga w wygranych punktach wynios?a 118-108.

Dzi?ki zwyci?stwu 24-letnia Polka zapewni?a sobie 280 punktów do rankingu i czek na sum? 112 467 dolarów. Dwa lata m?odsza Rosjanka (zajmuje 32. miejsce w rankingu WTA) otrzyma?a odpowiednio 200 pkt oraz 56 233 dol.

Radwa?ska po raz pierwszy wyst?pi?a w po?udniowokorea?skiej stolicy, gdzie w 2004 roku w finale Marta Domachowska ponios?a pora?k? z Rosjank? Mari? Szarapow?. W tym sezonie odnios?a ju? trzecie zwyci?stwo, po styczniowych triumfach w Auckland i Sydney.