Triumf Agnieszki w Pekinie!
Data 09/10/2011 16:56 Autor admin Kliknięć 2731
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska wygra?a turniej WTA na twardych kortach w Pekinie (z pul? nagród 4,5 mln dol.), odnosz?c najwi?kszy sukces w karierze. Polska tenisistka (nr 11.) pokona?a w finale Niemk? Andre? Petkovic (9.) 7:5, 0:6, 6:4, po dwóch godzinach i 34 minutach.

22-letnia Radwa?ska zdoby?a siódmy tytu? w karierze, ale pierwszy w tak du?ej imprezie. W tym roku odnios?a ju? zwyci?stwa w Carlsbadzie w sierpniu i przed tygodniem w Tokio.

W pierwszym secie Radwa?ska prowadzi?a ju? 4:2. Petkovic jednak nie zamierza?a ?atwo odda? pierwszej partii. W zaci?tej ko?cówce szal? zwyci?stwa na swoj? korzy?? przechyli?a krakowianka, wygrywaj?c 7:5.

Drugi set to dominacja Petkovic. Rozstawionej z "dziewi?tk?" Niemce wychodzi?o niemal wszystko. Radwa?ska mimo prób nie by?a w stanie wybi? z uderzenia rywalki. W efekcie Petkovic wygra?a drug? parti? do zera.

Na pocz?tku trzeciego seta w?asny serwis nie by? atutem ani Radwa?skiej ani Petkovic. Obie zgodnie przegrywa?y gemy przy w?asnym podaniu. Kiepsk? pass? przerwa?a Niemka w pi?tym gemie (3:2).
Kolejne by?y bardzo zaci?te. Decyduj?cy moment nast?pi? w dziewi?tym gemie, kiedy to Radwa?ska prze?ama?a serwis przeciwniczki (5:4). Polka wykorzysta?a szans?, a pomog?a jej w tym Petkovic, która w trzech pierwszych wymianach w dziesi?tym gemie za ka?dym razem wyrzuca?a pi?k? poza kort i zrobi?o si? 40:0 dla Radwa?skiej.
Pierwsz? pi?k? meczow? jeszcze Niemka obroni?a. Krakowianka zako?czy?a fina?owy pojedynek wygrywaj?cym serwisem.

W niedziel? Polka wygra?a jedenasty mecz z rz?du. Sukces w Pekinie da? jej 1000 punktów do rankingu WTA Tour oraz 775 500 dolarów premii.