Ula odpada z WTA w Fez
Data 21/04/2011 09:56 Autor admin Kliknięć 1496
RSS
Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska by?a krok od awans do drugiej rundy turnieju w Fez. Polka, po niezwykle dramatycznym spotkaniu, przegra?a z Eleni Daniilidou 6:2, 6:7(8), 4:6.

Radwa?ska, która do turnieju g?ównego dosta?a si? przez eliminacje, pierwotnie zagra? mia?a dzi? z Jelen? Dokic. Australijka w ostatniej chwili wycofa?a si? jednak z turnieju w Maroku i jej miejsce zast?pi?a „lucky loser”, w osobie 28-letniej Greczynki.

Spotkanie okaza?o si? prawdziwym tenisowym thrillerem. Bardzo dobrze rozpocz??a go Radwa?ska, wygrywaj?c trzy pierwsze gemy i pierwszego seta 6:2.
W drugiej partii nasza tenisistki prowadzi?a 4:2, serwowa?a równie? przy 5:4, a tak?e przy 6:5. W dwunastym gemie Polka nie wykorzysta?a meczbola i dosz?o do tie breaka.

Krakowianka prowadzi?a 5-2, a nast?pnie przegra?a cztery kolejne pi?ki, odnotowuj?c przy wyniki 5-5 podwójny b??d serwisowy. Daniilidou nie wykorzysta?a pierwszego setbola, a tak?e dwóch kolejnych (przy 7-6 i 8-7). Greczynka wykorzysta?a natomiast czwart? szans? na sko?czenie partii, wygrywaj?c tie breaka 10-8.

Od pocz?tku trzeciego seta warunki na korcie dyktowa?a Daniilidou, która prowadzi?a ju? 4:1 i 5:2. W ósmym gemie, przy serwisie Greczynki, Radwa?ska obroni?a trzy meczbole i prze?ama?a rywalk?. Polka zdo?a?a nast?pnie utrzyma? podanie, ale po zmianie stron przegra?a dziesi?tego gema trzeciej partii, a tym samym ca?y mecz.
Spotkanie nie do??, ?e emocjonuj?ce to równie? bardzo d?ugie, gdy? tenisistki walczy?y przez dwie godziny oraz pi??dziesi?t osiem minut.

Dla Urszuli Radwa?skiej by? to czwarty w sezonie wyst?p w turnieju g?ównym WTA Tour. Najlepszym tegorocznym wynikiem Polki pozostaje trzecia runda w Indian Wells.