Ula przegrywa z Szavay | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org

Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska zako?czy?a przygod? z turniejem w Cincinnati (z pul? nagród 2 mln dol.). M?oda krakowianka przegra?a w pierwszej rundzie z W?gierk? Agnes Szavay 5:7, 5:7.

Mecz trwa? dwie godziny oraz siedemna?cie minut.

M?odszej z sióstr Radwa?skich po raz pierwszy przysz?o si? zmierzy? z Szavay w rozgrywkach WTA Tour. Spotkanie mia?o wiele zwrotów sytuacji i dosz?o w nim do a? dziesi?ciu prze?ama?.

W pierwszym secie polska tenisistka odrobi?a straty ze stanu 3:5, ale nast?pnie przegra?a dwa kolejne gemy.
W drugiej ods?onie Radwa?ska znowu musia?a goni? i ponownie to si? uda?o, odrabiaj?c strat? 0:3, z podwójnym prze?amanie. Polka wysforowa?a si? nawet na prowadzenie 4:3 i 5:4, maj?c w dziesi?tym gemie setbola. Szavay lepiej jednak wytrzyma?a presj? w kluczowych momentach i drugiego seta wygra?a w takim samym stosunku co pierwszego.

Kluczem do pora?ki by? bardzo s?aby serwis Urszuli Radwa?skiej. M?oda krakowianka wygra?a tylko po?ow? gemów przy swoim podaniu.
Polka mia?a co prawda nie najgorszy procent trafionego pierwszego podania (70%), ale wygra?a po nim tylko po?ow? pi?ek, a po drugim serwisie jeszcze mniej (15 z 33).