Urszula wygrywa ze Sloane Stephens | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org

Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska sprawi?a spor? niespodziank? eliminuj?c tenisistk? z USA rozstawion? z numerem 15. - Sloane Stephens 6:3, 6:4 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour rangi Premier I na twardych kortach w ameryka?skim Indian Wells.

Obie tenisistki rozpocz??y spotkanie bardzo nerwowo i d?ugo nie mog?y z?apa? w?a?ciwego rytmu gry. Na otwarcie dosz?o do obustronnych prze?ama?, a jako pierwsza podanie utrzyma?a 22-letnia Polka, która po drugim "breaku" w meczu wysz?a na 3:1.
Chwil? pó?niej odda?a rywalce w?asny serwis. Jednak od stanu 3:2 zdoby?a kolejne trzy gemy i rozstrzygn??a na swoj? korzy?? pierwsz? parti? po 42 minutach wyrównanej walki tocz?cej si? g?ównie w morderczych wymianach z g??bi kortu.

W sumie zwyci?ska seria Radwa?skiej wynios?a sze?? gemów, bowiem w drugim secie wysz?a od razu na 3:0. Potem jednak na chwil? do g?osu dosz?a Amerykanka, która doprowadzi?a do stanu 2:3.
Krakowianka szybko zapanowa?a nad emocjami i zdoby?a trzy gemy, jednak prowadz?c 5:2 i 40-15 przy swoim podaniu nie wykorzysta?a dwóch meczboli. Znów zrobi?o si? do?? nerwowo, gdy rywalka utrzyma?a w?asny serwis bez straty punktu.
W dziesi?tym gemie to Radwa?ska nie pozwoli?a si? prze?ama? i zako?czy?a spotkanie przy trzeciej szansie, po godzinie i 27 minutach.

Kolejn? rywalk? Radwa?skiej, zajmuj?cej 37. pozycje w rankingu WTA Tour, b?dzie 64. na ?wiecie inna Amerykanka Jamie Hampton, która wyeliminowa?a Su-Wei Hsieh z Tajwanu (nr 20.) 6:3, 6:3. B?dzie to ich drugi pojedynek. W styczniu w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open lepsza okaza?a si? 23-letnia rywalka 6:2, 6:4.