Uszu bez szans w starciu z Williams
Data 19/01/2010 08:16 Autor admin Kliknięć 1951
RSS
Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska przegra?a z liderk? rankingu WTA Tour Seren? Williams 2:6, 1:6 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Amerykanka wysz?a na kort z zabanda?owanym udem, ale nie mia?o to wp?ywu na jej postaw?. Liderka ?wiatowego rankingu rozegra?a bardzo dobre spotkanie, nie pozwalaj?c Polce na toczenie wyrównanej walki.

Serena Williams od pierwszej pi?ki pokaza?a, ?e zamierza szybko wygra: dwa pierwsze gemy potoczy?y si? b?yskawicznie. Skoncentrowana i bojowo nastawiona Amerykanka od razu prze?ama?a onie?mielon? nieco wyst?pem na ogromnym Rod Laver Arena Radwa?sk?, po czym do?o?y?a w?asne podanie.
W dalszej cz??ci seta tak du?ych dysproporcji ju? nie by?o, ale przewaga liderki ?wiatowego rankingu ani przez chwil? nie podlega?a dyskusji. Dobrze serwowa?a, posy?a?a mocne i dok?adne pi?ki z g??bi kortu i, mimo zabanda?owanej nogi, ?wietnie biega?a.
Polka co jaki? czas próbowa?a si? odgry?? wy?ej notowanej rywalce i kilkakrotnie uda?o jej si? j? zaskoczy? precyzyjnym i agresywnym zagraniem. Po 40 minutach Williams wygra?a 6:2.

Druga partia zacz??a si? identycznie, je?li chodzi o wynik, jednak tym razem Radwa?ska zagra?a z wi?ksz? werw?. Straci?a w?asne podanie, ale przy serwisie Amerykanki trwa?a wyrównana walka. Przegrywaj?c 0:2, rozegra?a dobrego gema i zmniejszy?a straty.
Przez kolejne minuty Polka próbowa?a gra? odwa?niej, posy?aj?c g??bsze i bardziej k?towe pi?ki, ale na wszystkie te zagrania Williams potrafi?a znale?? odpowied?. Popisywa?a si? te? ?wietnym startem i dobiegiem do skrótów Polki i ko?czy?a akcje. Przy tak solidnej grze Amerykanka szybko odskoczy?a naszej tenisistce. Od stanu 2:1 wygra?a cztery nast?pne gemy, czym samym zwyci??y?a w ca?ym spotkaniu 6:2, 6:1.

W kolejnej rundzie rywalk? Amerykanki b?dzie Petra Kvitova lub Jill Craybas.