Venus Williams wygrywa WTA w Dubaju | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org

Venus Williams
Amerykanka Venus Williams (nr 6) zosta?a triumfatork? imprezy WTA w Dubaju (z pul? nagród 2 mln dol.).
W finale starsza z sióstr Williams pokona?a rewelacj? imprezy - Francuzk? Virginie Razzano 6:4, 6:2.

Dla Williams by? to ju? 40. triumf w rozgrywkach WTA w karierze, podczas której zarobi?a na ?wiatowych kortach, bagatela, ponad 22 mln dolarów!

W pierwszym secie wi?cej szans na prze?amanie stworzy?a sobie Razzano, jednak wszystkie trzy break pointy zosta?y przez Amerykank? obronione. Tymczasem Venus wypracowa?a sobie tylko jedn? szans?, ale od razu zamieni?a j? na breaka i wygra?a ta parti? 6:4.
Druga ods?ona meczu to ju? dominacja Williams. Venus pozwoli?a przeciwniczce na wygranie tylko dwóch gemów i tym samym wygra?a seta 6:2.

By?o to trzecie zwyci?stwo Amerykanki nad Razzano. Zawodniczka rodem z Dijon dotychczas wygra?a ze starsz? sióstr Williams tylko raz.

Dzi?ki zwyci?stwu w Dubaju, Williams wzbogaci si? a? o 350 tys. dolarów. Ponadto dorobek rankingowy ameryka?skiej gwiazdy powi?kszy si? o 850 punktów.

Na otarcie ?ez po przegranym finale Razzano otrzyma czek na 175 000 dolarów, a tak?e 550 punktów do rankingu WTA.