WTA Miami: Agnieszka lepsza od Venus!
Data 29/03/2012 14:59 Autor admin Kliknięć 1595
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska, rozstawiona z numerem pi?tym, pokona?a w ?rod? by?? liderk? rankingu tenisistek Amerykank? Venus Williams 6:4, 6:1 w ?wier?finale turnieju WTA Tour Premier I na twardych kortach w Miami (z pul? nagród 4,828 mln dol.).

To by? siódmy mecz naszej tenisistki z by?? liderk? rankingu WTA, która wróci?a na korty po d?ugiej przerwie spowodowanej chorob?.
W dotychczasowych konfrontacj? gór? zazwyczaj by?a Amerykanka, która wygra?a sze?? z pi?ciu spotka?, a Radwa?ska triumfowa?a tylko raz.

Mecz w pierwszym secie sta? na znakomitym poziomie. Radwa?ska ruszy?a na rywalk? z impetem i wygra?a pierwszych siedem wymian. Szybko obj??a prowadzenie 2:0.
Potem jednak Williams zmobilizowa?a si?. Zacz??a biega? do siatki, skraca? wymiany. Mecz si? wyrówna?. Venus wygra?a swoje podanie, pó?niej prze?ama?a serwis Radwa?skiej i by?o 2:2.

Polka zareagowa?a jednak znakomicie i wygra?a pi?tego gema pierwszego seta przy serwisie rywalki. Niestety za moment Williams zrewan?owa?a si? tym samym i by?o 3:3.

Siódmy gem dostarczy? ogromnych emocji i by? kluczowy dla losów pierwszego seta. Amerykanka prowadzi?a ju? 30:0 i 40:30. Ostatecznie Polka wygra?a po podwójnym b??dzie serwisowym Williams.
Ósmy gem by? popisem krakowianki! Wygra?a szybko, bezbole?nie, do zera!

Nast?pnie przy podaniu Venus nasza tenisistka mia?a dwie pi?ki setowe, lecz starsza z sióstr Williams nie dawa?a za wygran? i doprowadzi?a do stanu 5:4. W kolejnym gemie te? byli?my ?wiadkami ogromnych emocji. Venus prowadzi?a ju? 40:30, potem jednak Agnieszka wykaza?a si? ogromnym opanowaniem. Zako?czy?a seta asem serwisowym!

Druga partia zacz??a si? od wygranego podania Williams, która jednak traci?a si?y, pope?nia?a niewymuszone b??dy. Amerykanka by?a bezradna i straci?a wiar? w odwrócenie losów spotkania. Ostatniego gema Polka wygra?a do zera!

23-letnia Polka jest obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, a jej przeciwniczka, po pó?rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, spad?a na 134. miejsce i startowa?a w imprezie z "dzik? kart?".

W pó?finale Radwa?ska zmierzy si? z Francuzk? Marion Bartoli (nr 7.), która niespodziewanie pokona?a aktualn? liderk? rankingu WTA Tour Bia?orusink? Wiktori? Azarenk? 6:3, 6:3.