WTA Tokio. Ula lepsza od Ivanovic!
Data 25/09/2012 12:47 Autor admin Kliknięć 1738
RSS
Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska wygra?a z by?? liderk? rankingu tenisistek Serbk? An? Ivanovi? 3:6, 6:4, 6:2 w drugiej rundzie turnieju rangi WTA Tour Premier na twardych kortach w Tokio (pula nagród 2,17 mln dol.). Mecz trwa? godzin? i 58 minut.

W pierwszym secie kluczowe okaza?o si? jedyne prze?amanie serwisu 21-letniej krakowianki na pocz?tku. W drugiej partii to Polka zacz??a przejmowa? inicjatyw? w d?ugich wymianach z g??bi kortu. Dzi?ki dwóm "breakom" zdobytym ju? na otwarcie odskoczy?a na 4:1, zanim Serbka odrobi?a straty, wyrównuj?c na 4:4. Jednak przy 4:5 Ivanovic nieoczekiwanie znów straci?a swój serwis.

Równie? udany dla Radwa?skiej by? pocz?tek trzeciej partii, w której tak?e prowadzi?a 4:1, a nast?pnie 5:2. Chwil? pó?niej po raz szósty w meczu prze?ama?a podanie Serbki, która odnotowa?a we wtorek 12 podwójnych b??dów serwisowych.

Polka w poniedzia?ek osi?gn??a 36. pozycj? w rankingu WTA Tour, najwy?sz? w dotychczasowej karierze. Wci?? nie mo?e si? jeszcze pochwali? wygranym turniejem z tego cyklu, w przeciwie?stwie do 24-letniej Ivanovic, obecnie dwunastej na ?wiecie, triumfatorki 11 imprez, w tym wielkoszlemowego Roland Garros 2008.

Kolejn? rywalk? krakowianki b?dzie szósta w rankingu Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, rozstawiona z pi?tk?, a stawk? miejsce w ?wier?finale.