Williams nie do pokonania
Data 30/06/2009 16:01 Autor admin Kliknięć 1743
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Rozstawiona z numerem 11. Agnieszka Radwa?ska w ?wier?finale wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na kortach Wimbledonu przegra?a z turniejow? "trójk?", obro?czyni? trofeum sprzed roku, Amerykank? Venus Williams 1:6, 2:6.

Mecz z pi?ciokrotn? triumfatork? Wimbledonu Polka zacz??a ?le. Przy podaniu Amerykanki Radwa?ska nie wygra?a ?adnej pi?ki. Po chwili po zaci?tej walce przegra?a drugiego gema. W trzecim znów nic nie ugra?a.

Czwarty gem, przy podaniu Radwa?skiej, do 15 wygra?a Williams. Amerykanka fantastycznie returnowa?a, a bezradna Polka mog?a tylko wzrokiem odprowadza? pi?ki po "bombach" rywalki.
Gem numer pi?? przyniós? Polce pierwsze punkty przy serwisie Amerykanki. Podanie jednak wci?? by?o "nie z tej planety" i Williams bardzo szybko obj??a prowadzenie 5:0.
Kolejny gem okaza? si? jedynym wygranym przez Radwa?sk? w pierwszym secie. Polka uwierzy?a w siebie, ale na krótko, bo po chwili mocno serwuj?ca Williams zako?czy?a seta.

Drugiego od wygranej przy swoim podaniu rozpocz??a Radwa?ska. Po chwili Polka prze?ama?a - po raz pierwszy w meczu - serwis rywalki i wysz?a na prowadzenie 2:0. Nadzieja trwa?a krótko... Sze?? kolejnych gemów, i w konsekwencji seta oraz mecz, wygra?a jednak Amerykanka.

By?a to pi?ta konfrontacja Agnieszki Radwa?skiej z Venus Williams. Po raz czwarty lepsza okaza?a si? Amerykanka.