Wimbledon: Agnieszka w drugiej rundzie
Data 26/06/2012 11:20 Autor admin Kliknięć 1290
RSS
Agnieszka Radwa?ska
Agnieszka Radwa?ska awansowa?a do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pul? nagród 16,1 mln funtów). W poniedzia?ek tenisistka rozstawiona z numerem trzecim pokona?a S?owaczk? Magdalen? Rybarikov? 6:3, 6:3.

Polska tenisistka narzeka?a po meczu na do?? woln? nawierzchni? kortu numer dwa.

Dzisiaj trawa tu jest du?o wolniejsza, ni? jeszcze kilka lat temu, przede wszystkim te du?e korty, rzadko u?ywane, jak ten numer dwa. Na nim trawa jest jeszcze ?wie?a i tak g?sta, ?e pi?ka wr?cz staje w miejscu. To by?o wida? dzisiaj. Przecie? ten mecz nie by? wcale taki krótki, bo gra?y?my prawie godzin? i czterdzie?ci minut. W sumie to by?y tylko dwa sety i to wcale niezbyt d?ugie. Nie wiem jak inne korty, ale dwójka na pewno jest bardzo wolna- powiedzia?a po meczu 23-letnia krakowianka.

Ten mecz by? nie tylko d?ugi, ale i do?? trudny. Zreszt? zawsze pierwszy mecz w turnieju, na nowych kortach, jest ci??ki, szczególnie dla mnie, je?li nawierzchnia jest bardzo wolna. Najwa?niejsze, ?e sko?czy? si? w dwóch setach, tym bardziej, ?e w drugim secie mia?am ma?e problemy. Jednak nie przez jej kontuzj? (przy stanie 2:1 Rybarikova st?uk?a kolano i wzi??a przerw? medyczn?), bo porusza?a si? w ko?cówce tak samo, jak wcze?niej - doda?a.

Kolejn? rywalk? Polki, rozstawionej z numerem trzecim, b?dzie Rosjanka Jelena Wiesnina, która wyeliminowa?a Amerykank? Venus Williams 6:1, 6:3.