Wimbledon: Ula wygrywa z Burdette | Newsy | Agnieszka Radwa?ska. Portal tenisowy Radwanska.org

Urszula Radwa?ska
Urszula Radwa?ska, po wygranej z Amerykank? Mellanie Burdette 7:6 (7-3), 4:6, 6:2, awansowa?a do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawie w Wimbledonie. Polska tenisistka przyznaje, ?e mog?a wygra? w dwóch setach, gdyby nie krótka dekoncentracja.

Faktycznie to by? do?? d?ugi mecz. Pewnie dlatego, ?e gra?am falami, chwilami lepiej, chwilami gorzej, no i momentami traci?am niestety koncentracj?. Có?, mog?am wygra? ten mecz w dwóch setach, ale uciek?a mi troch? ko?cówka, jednak ciesz? si?, ?e wygra?am w trzech. Na pewno nie by? to najlepszy mecz w moim wykonaniu, dlatego grunt, ?e jest do przodu - powiedzia?a Radwa?ska.

Ona gra?a dzi? dobre k?ty, czym wyrzuca?a mnie z kortu, no i gra?a bardzo szybk? pi?k?. Do tego wci?? atakowa?a, co jest gro?ne na trawie, bo na niej ci??ko si? biega, zreszt? dzisiaj dwa czy trzy razy przecie? le?a?am - doda?a.

Przed miesi?cem Agnieszka Radwa?ska pokona?a Burdette, bez straty seta, w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Pary?u.

Oczywi?cie pyta?am si? Agnieszki jak ta Amerykanka gra, zreszt? wtedy widzia?am te? jednego ich seta w telewizji, wi?c mia?am jakie? tam poj?cie przed dzisiejszym meczem. Ale tu by?a inna nawierzchnia, wi?c te? inna gra. By?am przygotowana, ?e wi?kszo?? pi?ek b?dzie odgrywa? po krosie, ?e gra agresywnie, ale w sumie jej gra jest do?? przewidywalna - powiedzia?a m?odsza z sióstr Radwa?skich.

22-letnia krakowianka gra?a z szerok? ta?m? wzmacniaj?c? na plecach, przyklejon? na wysoko?ci pasa, ale i plastrami wspomagaj?cymi prac? mi??ni grzbietu.
To by?o wida?? Có?, to oznacza, ?e mia?am zbyt krótk? bluzk? - powiedzia?a ze ?miechem Radwa?ska.

To nic powa?nego. Prawda jest taka, ?e od trzech lat, czyli od operacji kr?gos?upa, zawsze na korcie mam na sobie takiego tape'a. Czasami mnie boli bardziej, czasami mniej, ale zazwyczaj bardziej odczuwam kr?gos?up przy zmianie nawierzchni. Tape wi?c zawsze u mnie jest, bo lepiej si? z nim czuj?, bo to zmniejsza w pewnym sensie dyskomfort przy przeci??eniach - doda?a.

Kolejn? przeciwniczk? 22-letniej Polki, obecnie 44. w rankingu WTA Tour, b?dzie w czwartek jej rówie?niczka Amerykanka Alison Riske, 126. na ?wiecie. B?dzie to ich czwarty pojedynek, a bilans dotychczasowych jest korzystny 2-1 dla rywalki, która wygra?a z ni? w 2010 roku na korcie ziemnym w Saint Raphael (6:4, 6:2) oraz w kolejnym sezonie na trawie w Birmingham (4:6, 6:2, 6:3).

Ostatnio gra?am z ni? w tamtym roku w Australian Open i wygra?am w pierwszej rundzie w trzech setach (6:4, 1:6, 6:2). O ile pami?tam, to gra podobnie do Burdette, ale lepiej si? troch? porusza. Gra na pewno agresywnie, ca?y czas p?askie pi?ki, wi?c jest gro?na. Ale jestem optymistk?, bo mam dobry bilans meczów z Amerykankami ostatnio - doda?a ze ?miechem Radwa?ska.